GRIP – Haberler çevrimiçi

Smug

Active member
KIA ve Tesla, nispeten nadir görülen bir elektrikli otomobil türüne, yani yedi koltuklu lüks XXL SUV'lara ait. Tamamen yeni KIA EV9, Tesla'nın referans noktası olan Model X'i karşılıyor. Hangi lüks elektrikli SUV daha iyi? KIA ve Tesla her haliyle devasa elektrikli otomobiller ve aynı zamanda beş metreden uzun uzunluklarıyla oldukça geniş bir alan sunuyorlar. Yedi kişilik bir aile bu cihazlara rahatlıkla sığabiliyor. Elbette Matthias ve Alex'in bunu hemen denemeleri ve Saalfelden'deki zorlu test pistinde tam bir ekiple yarışmaları gerekiyor. Yolcular limitte böyle bir tur yapılmasına ne diyor? Münih'ten test pistine giderken büyük elektrikli araçların, ortalama tüketim söz konusu olduğunda kilowatt saat konusunda aslında cimri olduklarını önceden kanıtlamaları gerekiyor. İki GRIP uzmanı ayrıca iç mekanı en küçük ayrıntısına kadar kontrol ediyor. Burada kim daha iyi teslimat yapıyor?

GRIP, XXL elektrikli yedi koltuklu araçlar arasındaki bu düellonun şaşırtıcı sonucunu 5 Mayıs 2023 saat 18:15'te RTLZWEI'de açıklayacak.

Alex 22 yaşında ve klasik bir GRIP savaş hayranı: yarış pistinde sınıflarını gösteren hızlı, güzel arabalar. Onun yaşındaki pek çok kişi gibi o da her zaman böyle hızlı bir kızağın hayalini kurmuştu. Artık nihayet ilk arabasını almak istiyor. Şu ana kadarki mottom: 18 yaşında kendi küçük arabamı sürmek için neden hayalimdeki araba olmayan bir arabaya para harcayayım ki? Bu nedenle Alex, hayallerindeki araba için mümkün olduğunca çok para biriktirmek amacıyla eğitimi sırasında evde kalmaya ve annesinin Ford Fiesta'sını kullanmaya karar verdi. Artık bir pazarlama ajansında çalışan amatör futbolcunun, M-Sport paketli 3 veya 4 Serisi BMW Coupé hayali için elinde 23.000 Euro gibi etkileyici bir para var.

Piyasadaki popüler araba aletleri ne işe yarar? Harikalar mı yoksa sadece önemsiz mi? Tipik Garage Bros tarzında, Jens ve Martin'in tüm ürünleri adım adım test ediliyor. Kardeşler pratik testi ve gerçeklik kontrolünü yapıyor. Bu kez sonradan takılabilen LED gündüz farları ve araçtaki kontrol ünitelerinden verileri okuyan elektronik bir yardımcı test ediliyor. Peki gadget'lar gerçekten paraya değer mi? Yoksa çöp kutusuna mı konulmaları daha iyi? GRIP tam olarak bunu öğreniyor!